✨

Wigierski Park Narodowy znajduje się w północno-wschodniej Polsce, na północnym skraju Puszczy Augustowskiej. Jest jednym z największych parków narodowych w Polsce, a przy okazji jedną z najciekawszych atrakcji na Podlasiu.

✨

Lasy, jeziora oraz błogi spokój sprawiają, że wieść o magii tego miejsca niesie się po całym kraju! I z radością przybywają tutaj amatorzy żeglowania, kręcenia kilometrów na rowerze oraz osoby, które wyjątkowo lubią obcować z naturą.

✨

Z myślą o turystach, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego utworzono około 190 km szlaków turystycznych, po których śmiało możecie spacerować lub śmigać na rowerze.

✨

Z pewnością wiele osób skusi się na przechadzkę po jednej z pięciu ścieżek edukacyjnych – „Las”, „Suchary”, „Płazy”, „Jeziora”, czy też „Puszcza”. Znajdziecie na nich liczne punkty widokowe, tabliczki oraz kładki. Traficie tutaj również na plaże oraz kąpieliska. Po Jeziorze Wigry w okresie, gdy nie ma lodu na tafli akwenu, po wyznaczonej trasie, pływa statek spacerowy, mogący pomieścić 34 pasażerów.

✨

Główną rzeką parku jest Czarna Hańcza. Przepływa ona przez Jezioro Wigry i wśród turystów jest uznawana za jedną z najciekawszych rzek, po których można pływać kajakami. Zimą natomiast, Wigierski Park Narodowy kusi biegaczy narciarskich dobrze przygotowanymi trasami. Wokół jeziora Wigry wytyczono zielony szlak o długości 41 km, pod tajemniczą nazwą „Wokół Wigier”.

✨

Warto wybrać się do Wigierskiego Parku Narodowego, by odetchnąć tą wspaniałą nutą województwa podlaskiego.

➡️

więcej nt. działań Województwa znajdziecie Państwo na fanpage: https://www.facebook.com/wojpodlaskie