✨

Unikalna atrakcja Podlasia. Najbardziej kolorowe drewniane cerkwie znajdziecie właśnie na Podlasiu!

✨

Kraina Otwartych Okiennic to hasło ukute poprzez współpracę trzech wsi – Soce, Puchły i Trześcianka, które postanowiły wypromować swoją okolicę, do tej pory trochę zapomnianą przez odwiedzających Podlasie gości.

✨

Unikatowym walorem tej krainy jest zachowany dawny charakter tych wsi, słynących z osobliwej kultury z widocznymi wschodnimi wpływami. Te trzy niepozorne wioski łączą charakterystyczna zabudowa wsi, przepiękne drewniane cerkwie, słyszalna do dziś gwara czy… po prostu trochę wolniejsze tempo życia.

✨

Nie warto tutaj się śpieszyć, ponieważ już sama podróż po okolicy wśród przepięknej przyrody nastraja wyjątkowo pozytywnie. Będziecie zachwyceni!

✨

Domy, zabudowania gospodarcze i świątynie w tym właśnie regionie są wyjątkowe. Niespotykane w żadnej innej części kraju zdobienia snycerskie wprawiają w zachwyt każdego.

✨

Ta piękna ornamentyka w formie nad- i podokienników, okiennic, wiatrownic, narożników, a także dekoracyjnego oszalowania elewacji i szczytów jest pamiątką po dawnym osadnictwie rosyjskim.

✨

Warto wybrać się do Krainy Otwartych Okiennic i osobiście „poczuć ducha” tych wyjątkowych osad.

➡️

więcej nt. działań Województwa znajdziecie Państwo na fanpage: https://www.facebook.com/wojpodlaskie