🔥 Przyrodniczy charakter regionu to wielki potencjał dla 𝐭𝐮𝐫𝐲𝐬𝐭𝐲𝐤𝐢 𝐚𝐤𝐭𝐲𝐰𝐧𝐞𝐣. 🔥
☘️ Takie rzeki jak Bug, Biebrza, Narew, Czarna Hańcza oraz akweny jak Jezioro Rajgrodzkie i Zalew Siemianówka, stanowią doskonałe warunki dla turystyki wodnej. Dodając do tego spływy kajakowe połączone z wyjątkowym doświadczeniem śluzowania na XIX-wiecznym Kanale Augustowskim, otrzymujemy niezwykle bogatą ofertę dla turystów – wodniaków.
☘️ Z kolei miłośnicy 𝐫𝐨𝐰𝐞𝐫𝐨𝐰 odnajdą się w regionie podlaskim na takich szlakach jak: Podlaski Szlak Bociani, podlaski odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, czy Białowieskiego Szlaku Transgranicznego.
☘️ W 𝐰𝐨𝐣𝐞𝐰𝐨𝐝𝐳𝐭𝐰𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐥𝐚𝐬𝐤𝐢𝐦 mamy także możliwość uprawiania sportów zimowych, szczególnie w nowoczesnym kompleksie wyciągów narciarskich WOŚiR „Szelment”, położonym na terenie Suwalszczyzny.
☘️ Nie sposób nie wspomnieć tu jeszcze o 𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐰𝐞𝐣 𝐚𝐭𝐫𝐚𝐤𝐜𝐣𝐢 zbudowanej w Narwiańskim Parku Narodowym, jaką jest kładka Śliwno-Waniewo, czyli drewniany pomost poprowadzony nad rzeką Narew i jej rozlewiskami wraz z przeprawą przez rzekę pływającą platformą, napędzaną siłą mięśni turystów.
☘️ Na 𝐏𝐨𝐝𝐥𝐚𝐬𝐤𝐢𝐦 𝐒𝐳𝐥𝐚𝐤𝐮 𝐊𝐮𝐥𝐢𝐧𝐚𝐫𝐧𝐲𝐦 skosztuje się: ser koryciński, zupę opieńkową i soljankę, kartacze, babkę ziemniaczaną i sękacz.
➡️ więcej nt. działań Województwa znajdziecie Państwo na fanpage: https://www.facebook.com/wojpodlaskie