Klub CSJ Chraboły

Czym się zajmujemy?

Zawodnicy naszego ośrodka biorą udział w zawodach od 2014 roku, wykazując systematyczny progres. Początkowo startowali jako osoby niezrzeszone, od 2015 roku reprezentują barwy klubu CSJ Chraboły. W sezonie 2016 w klubie zarejestrowanych było 13 zawodników. Od początku brali oni udział w imprezach sportowych na poziomie regionalnym, zdobywając najwyższe lokaty oraz punkty w ramach Ligi Podlasia w ujeżdżeniu oraz skokach przez przeszkody, a także reprezentowali klub poza granicami Województwa Podlaskiego. W przeciągu tych kilku lat osoby trenujące w klubie wielokrotnie zdawały egzamin na Powszechne Odznaki Jeździeckie, upoważniające do startu w oficjalnych zawodach jeździeckich.  

W 2019 roku w barwach klubu zarejestrowanych jest 40 członków aktywnie uczestniczących w zawodach na poziomie regionalnym, a także reprezentujących barwy CSJ Chraboły. Do klubu należą trzy instruktorki rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna oraz instruktorka szkolenia podstawowego PZJ. Właścicielka ośrodka, Agnieszka Szafran, ma uprawnienia sędziego ujeżdżenia i skoków przez przeszkody klasy drugiej. Instruktorzy prowadzą zajęcia dla klubowiczów oraz wspierają ich podczas egzaminów na Powszechne Odznaki Jeździeckie oraz zawodów sportowych. Szkolimy również jeźdźców i zawodników z innych klubów.

Nieustannie dążąc do rozwoju i samodoskonalenia, klub nawiązuje współpracę z sędziami i zawodnikami wysokiego szczebla, a członkowie organizują i uczestniczą w konsultacjach. Od 2016 roku ośrodek na stałe współpracuje z zawodnikiem kadry narodowej Polski w ujeżdżeniu Przemysławem Kozanowskim, sędziami skoków i ujeżdżenia – Krzysztofem Tomaszewskim, Ewą Łobos, Mieczysławem Podgórskim oraz Anną Piasecką, a także zawodnikiem Markiem Pawluczukiem. Zawodnicy wielokrotnie uczestniczyli w seminariach szkoleniowych, licencyjnych oraz wykładach doszkalających dla jeźdźców, sędziów i instruktorów.

Narodowy Instytut Wolności

Centrum Szkolenia Jeździeckiego ” Chraboły” otrzymało wsparcie doraźne na zakup pasz dla koni z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Priorytet 5. Wsparcie doraźne. Edycja 2021 Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego https://niw.gov.pl/

Jeździectwo to aktywny wypoczynek na każdą porę roku Jesienią wieńczymy w jeździectwie czas intensywnej pracy sportowej. W listopadzie zakończyliśmy realizację projektu Programu Klub- edycja 2021, oraz realizację zadania publicznego pod tytułem „Szkolenie jeździeckie dzieci i młodzieży w dyscyplinie ujeżdżenia” Działania mogły być zrealizowane min. dzięki wsparciu Władz Gminy Dobrzyniewo Duże. Z projektu mogły skorzystać dzieci i młodzież zamieszkała na terenie gminy. Zostały przeprowadzone nieodpłatne zajęcia dla 12 osób oraz został zakupiony czworobok, który pełni funkcję szkoleniową ale także umożliwia przeprowadzenie rywalizacji sportowej w dyscyplinie ujeżdżenia. We wrześniu przeprowadziliśmy ostatnie w tym sezonie zawody organizowane przez nasz Klub Jeździecki „Chraboły”, podczas których skorzystaliśmy z zakupionego w tym celu czworoboku. W imprezie uczestniczyło wielu zawodników z regionu a także zawodnicy z innych województw, którzy zapowiedzieli, że przyjadą do nas na kolejne zawody. Pierwsze starty rozpoczęły się rano a ostatnie już po zmroku. 

 

Konkurs o Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże był najliczniej obłożony, Puchar wręczył osobiście Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże Wojciech Cybulski. Nasi podopieczni brali udział w imprezach z sukcesami wieńczącymi sezon tj. Mistrzostwa Województwa w skokach przez przeszkody , Mistrzostwa w ujeżdżeniu a także Finały Ligi w obu dyscyplinach, którym z tego miejsca raz jeszcze gratulujemy, wytrwałości w pracy i wyników. Jeździectwo to nie tylko sport ale przede wszystkim aktywny wypoczynek możliwy o każdej porze roku. Między startami i treningami prowadzimy regularne jazdy rekreacyjne, które zbliżają społeczeństwo do natury. Dzieci, młodzież czy dorośli coraz chętniej przyjeżdżają i chcą próbować tej formy aktywności. Praca z żywym zwierzęciem wymaga koncentracji nad tym co „tu i teraz”, to dzięki temu głowa wypoczywa. Zachęcamy do tej formy spędzania wolnego czasu, na rozpoczęcie przygody z jeździectwem nigdy nie jest za późno

 

Nasze Cele

W nadchodzącym sezonie planowane są starty w zawodach rangi regionalnej oraz krajowej poza Województwem Podlaskim. Wyraźnie określonym celem jest uzyskanie Certyfikatu PZJ dla Ośrodka, przy którym działa klub. W celu promowania jeździectwa oraz zasad fair play planowana jest organizacja otwartych czworoboków oraz parkurów szkoleniowych pod okiem uznanych szkoleniowców. W imprezach tych, oprócz zarejestrowanych zawodników, będą mogli wziąć udział amatorzy, co znacznie przyczynia się do rozwoju tego sportu.

Klub dokłada wszelkich starań, aby dać możliwość rozwoju osobom, które dopiero zaczynają przygodę z jeździectwem tak, aby zachęcić ich i otworzyć możliwości do kształcenia się w tym kierunku. W kolejnych latach przewiduje się także organizację oficjalnych zawodów regionalnych w jeździectwie. Do tak aktywnego rozwoju niezbędne jest pozyskanie środków zewnętrznych, które umożliwią rozwój klubu.

Dobry trener potrafi skłonić konia, żeby zrobił to, czego od niego wymaga. Świetny trener sprawi, że koń będzie pracował z własnej woli.

monty roberts

CZŁONKÓW KLUBU

ZADOWOLONE KONIE

KM OD BIAŁEGOSTOKU

Odwiedź nas

Chraboły 108A
16-002 Dobrzyniewo Duże

Zadzwoń do nas

(+48) 606 879 441
godz. 08:00-19:00

Napisz do nas

aszafran@wp.eu
info@podlaskafundacjajezdziecka.pl

Nasz partner: 
https://wrotapodlasia.pl/