Właściwi ludzie

Stajnia skupia wokół siebie ludzi pozytywnych, otwartych, kierujących się pasją i miłością do koni. Zapraszamy do poznania nas i miejsca, które tworzymy.

LUDZIE

Mamy w sobie mnóstwo zrozumienia i każdemu, komu zależy na rozwijaniu swojego zamiłowania, staramy się ten rozwój umożliwić. Pracujemy z dobrze wyszkolonymi i lubiącymi kontakt z człowiekiem końmi – są one naszymi partnerami i przyjaciółmi.

Agnieszka Szafran

właściciel, nauczyciel, zootechnik, jeździec i trener z wieloletnim stażem

Z wykształcenia i zamiłowania zootechnik i nauczyciel, a także jeździec i trener z wieloletnim stażem. Naukę jeździectwa rozpoczynała na Podlasiu i Lubelszczyźnie – m.in. pod okiem prof. Sławomira Pietrzaka. Członek zespołu badawczego, dotyczącego wydolności wysiłkowej koni startujących w konkursach WKKW. Fragment pracy magisterskiej jej autorstwa pt. „Wykorzystanie komputerowej analizy obrazu w ocenie parametrów skoków koni” zdobył 1 miejsce na Ogólnopolskim Seminarium Studenckich Kół Naukowych.

Praktyczną wiedzę poszerzała w Niemczech u Ekkego Thadena – znanego niemieckiego hodowcy koni hanowerskich i oldenburskich, tam też szkolił ją uczeń Johana Hinnemana. Doskonaliła również swoje szlify pod okiem znanego zawodnika WKKW, Dariusza Sulowskiego.

Od 2011 roku prowadzi własną stajnię, na terenie której działa Podlaska Fundacja Jeździecka, a także Centrum Szkolenia Jeździeckiego Chraboły. Jest wielokrotnym mistrzem województwa w ujeżdżeniu, a wyszkoleni przez nią zawodnicy zdobywają najwyższe wyróżnienia w swoich klasach zarówno w ujeżdżeniu, jak i w skokach przez przeszkody.

Priorytetem w życiu zawodowym od zawsze jest dla niej przekazywanie solidnej wiedzy i stałe podnoszenie własnych umiejętności, dlatego też przez ponad 5 lat współpracowała z Krzysztofem Tomaszewskim, organizując szkolenia w województwie. Od 2017 roku na stałe współpracuje z Przemysławem Kozanowskim, dzięki któremu możliwy jest stały rozwój jeźdźców i zawodników na najwyższym poziomie.

W swojej pracy niezmiennie na pierwszym miejscu stawia dobro znajdującej się pod jej opieką pary jeździec-koń. Wkłada całe serce w szkolenie zarówno osób zaczynających dopiero swoją przygodę z tym sportem, jak i tych, którzy są już na wysokim poziomie umiejętności. Z ogromną kulturą i anielską wręcz cierpliwością stara się przekazać jak najwięcej solidnej wiedzy, z uwzględnieniem szeroko pojętego dobrostanu koni. Pokłada wiarę w swoich uczniów, a każdy odnoszony przez nich sukces jest dla niej ogromną radością.

Przemek Kozanowski

zawodnik gp, trener klasy mistrzowskiej, wieloletni członek polskiej kadry narodowej.

Uczestnik Mistrzostw Europy w Goeteborgu 2017 r. oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

Najważniejsze osiągnięcia w zawodach międzynarodowych to:

• Lamprechtshausen CDI*** Austria 2016; 1 miejsce w GP, 1 miejsce w GPF
  • Wiener Neustade CDI* Austria 2017; 2 miejsce w GP
  • Janów Podlaski CDI*** Polska 2017; 2 miejsce w GP, 1 miejsce w GPS
  • Sopot CDI*** Polska 2018; 1 miejsce w GP, 2 miejsce GPS

Od 2007 r. na stałe szkolący się za granicą Polski. Swoją edukację rozpoczął pod okiem fińskiej zawodniczki Kyry Kyrklund. Następnie przez 6 lat trenował w Monachium z Ullą Salzgeber, a obecnie pracuje i szkoli się pod okiem selekcjonera kadry Niemiec – Jonnego Hilberatha.

Najważniejsze osiągnięcia trenerskie to:

• wielokrotna medalistka juniorów i młodych jeźdźców Zuzanna Haber – członek kadry narodowej
  • medalista juniorów Oliver Weston, członek kadry narodowej i młodych jeźdźców.

Od wielu lat prowadzący konsultacje i szkolenia w Polsce i za granicą.

Iza Masłowska

instruktor jeździectwa, jeździec, zawodnik

Swoje szlify jeździeckie zdobywała w naszym ośrodku jeździeckim. Posiada własnego konia – parę tę szkolimy od kilku lat. Iza wielokrotnie i z wielkim sercem pomagała w pracy z młodymi końmi, także tymi sprawiającymi problemy behawioralne. Zajmuje się szkoleniem młodych adeptów jeździectwa.

Aleksandra Kuczyńska

jeździec, zawodnik

W naszej ekipie jest od kilku lat, szkoli się systematycznie w naszym ośrodku razem ze swoim koniem. Ola ma dar do pracy z końmi pobudliwymi i nerwowymi. W stajni pomaga w szkoleniu jeźdźców na różnych poziomach zaawansowania.

Patrycja Iłendo

zawodnik, fizjoterapeutka i hipoterapeutka

Patrycja od kilku lat regularnie szkoli się w naszym ośrodku. Na co dzień pracuje jako fizjoterapeutka. Otacza również opieką fizjoterapeutyczną naszych zawodników. Prowadzi zajęcia dla osób rozpoczynających naukę jeździectwa, a także hipoterapię.

KOMPETENCJE I DOŚWIADCZENIE

Nasz zespół posiada lata doświadczeń i kompetencji, które pomogą Tobie osiągnąć Twoje cele, przełamać obawy, opory, zdobyć nowe umiejętności, podnieść swoje jeździeckie kwalifikacje. Dajemy ludziom możliwość weryfikacji własnych umiejętności i dalszego ich rozwoju.

Prowadzone przez nas zajęcia mają różną formę w zależności od Twoich potrzeb i możliwości, zaczynając od rekreacji ruchowej, kończąc na wszechstronnych szkoleniach specjalistycznych.

Odwiedź nas

Chraboły 108A